Hej! Przychodzę dzisiaj do was z informacją o moim nowym kursie! Tak, tak, na eduweb.pl wylądował kolejny materiał, który stworzyłam. I to nie ostatni… bo jestem w trakcie przygotowywania kolejnych, UIowych materiałów na tę platformę!
Co znajdziecie w kursie?
Materiał jest stosunkowo krótki, ale postarałam się zmieścić w nim najważniejsze informacje związane z wykorzystaniem psychologii w projektowaniu. Dlaczego warto zapoznać się z tym tematem? Przede wszystkim dlatego, że projektujemy dla ludzi. I dobrze jest rozumieć, co może nimi kierować, kiedy podejmują jakieś decyzje lub dlaczego zachowują się w określony sposób, gdy używają interfejsów, które projektujemy.
Ta wiedza przyda się nie tylko projektantom, bo wiedzę w tym temacie wykorzystają także osoby związane z marketingiem czy pracą z klientem. W dodatku sami jesteśmy ludźmi! Popełniamy błędy, tak samo jak nasi użytkownicy. Łatwiej będzie się ich wystrzegać, kiedy poznamy choć część z nich.
Gestalt, prawa i zasady
O zasadach Gestalt, które wykorzystujemy w projektowaniu wspominałam już nie raz. Również mogliście natknąć się na takie nazwy jak Prawo Hicka, Millera czy Jakoba. W kursie opowiadam dokładniej jak odpowiednio je wykorzystać, by projektować lepsze interfejsy.
Poruszam również temat błędów poznawczych – to fascynujące zagadnienie, pokazujące jak często upraszczamy i przeinaczamy docierające do nas informacje. I nie ma w tym nic złego, tak działa nasz mózg! Co więcej, nie obronimy się przed nimi wszystkimi, ale mając wiedzę na ich temat, możemy trochę sprytniej projektować cyfrowe rozwiązania.
Nie trzeba być psychologiem, by interesować się psychologią
Psychologia to jedna z najciekawszych dziedzin, bezpośrednio związanych z projektowaniem. I wcale nie musicie kończyć specjalistycznych studiów by się nią zainteresować. Na rynku wydawniczym znajdziecie sporo ciekawych lektur (niektóre z nich polecałam wam już na kanale i blogu), a w internecie sporo wykładów poruszających tematy związane z działaniem naszego mózgu.
Kurs na eduweb.pl, który przygotowałam, jest więc krótkim i prostym wprowadzeniem do zagadnienia. Z całą pewnością nie wyczerpuje tematu, a na blogu i kanale z pewnością pojawiać będą się jeszcze treści, z psychologią związane. Link do kursu znajdziecie tu: klik klik!

To nie pierwszy kurs dla eduweb.pl, który stworzyłam. Poprzedni – UX w praktyce znajdziecie tutaj.