Polskie materiały do nauki UX
Polskie materiały o projektowaniu UX i interfejsach – zbiorczy post do polskich, darmowych materiałów, stron, blogów, newsletterów, kanałów na YouTube i podcastów
Platformy do nauki UX (darmowe i płatne materiały):
- nngroup.com – kopalnia materiałów o użyteczności, wyniki testów, analiz, dobrych praktyk. Jeśli mielibyście korzystać tylko z jednej strony do nauki tematów UX i projektowania interfejsów, to poleciłabym wam właśnie tę stronę. Zwróćcie tylko uwagę, że artykuły gromadzone są od wielu, wielu lat i nie wszystkie są aktualne. Na szczęście zawsze w górnej części artykułu znajdziecie ewentualny link do nowszej wersji lub badań, jeśli takie się pojawiły.
- Baymard Institute – jeśli pracujecie w obszarze e-commerce, właściwie nie znajdziecie nic lepszego. 359 darmowych artykułów, które pokrywają raptem 5% wszystkich materiałów utworzonych przez Baymard Institute (dlatego warto zapłacić za pełen dostęp). No i to wszystko oparte jest na giga benchmarkingu i testach prowadzonych na sklepach internetowych. Baza jest regularnie aktualizowana, więc nie trzeba się przejmować, że trafi się na jakieś archaiczne rozwiązania.
- Interaction Design Foundation – popularna platforma kursowa, którą polecam za świetny stosunek jakości do ceny. Ale niewiele osób kojarzy, że mają również masę, dobrej jakości darmowych materiałów. Jak choćby The Encyclopedia of Human-Computer Interaction i artykuły poświęcone projektowaniu i badaniom. Na dostęp do płatnej wersji macie zresztą podpiętą zniżkę (jest zaszyta w linku), a dla tych co się zastanawiają czy to dla was czy nie, nowy wpis na blogu właśnie o tej platformie.
Książki o projektowaniu i badaniach
Kategoria wpisów na blogu z polecanymi książkami
Materiały o badaniach UX
Audyt UX – od A do Z
Zapis rozmowy o badaniach UX z Head of Research z Mobee Dick – Jadwigą Kijak i materiały do nauki UX research, które polecała w trakcie rozmowy
Sortowanie kart – co, po co, jak?
Co się jeszcze może przydać?
Heurystyki Nielsena – jak je zastosować w praktyce?
Archiwum newslettera z zeszłego roku i strona, gdzie zapiszesz się do newslettera.