Tworzenie mobilnej strony sklepu za nami. Dziś nadszedł czas na większe ekrany i nowy temat. Zerknijcie co przygotowałam, bo będzie ciekawie!
Czas na wzięcie udziału w wyzwaniu UI macie do 26 czerwca (do końca dnia), a niedługo później odbędzie się live stream, na którym podsumujemy wyniki pracy.
Co to jest wyzwanie UI?
Treść zadania możecie wykorzystać jako inspirację do nowego projektu do portfolio, formę ćwiczenia lub wziąć udział w wyzwaniu, zrealizować zadanie i wysłać je do mnie w określonym terminie. Ja w niedługim czasie przygotowuję spotkanie online na kanale YouTube (by Zebza), gdzie omawiam wybrane projekty – czyli robimy sobie spotkanie w formie korekty.
Z nadesłanych projektów wybieram kilka. Pozwoli to pokazać lepsze i słabsze projekty, omówić dobre strony i popularne błędy. A przede wszystkim – będę mogła opowiedzieć wam więcej o dobrych praktykach i wzorcach. Dzięki temu, spotkania będą krótsze i bogatsze w wiedzę. Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądało takie spotkanie online ostatnio, to zerknijcie na Idź Pan w UI! #15
Jak dołączyć do wyzwania UI?
Do tego wyzwania już nie dołączysz, ale możesz to zrobić przy następnym. Zerkaj na bloga i czekaj na nowe wyzwanie!
Treść zadania UI
Temat: Dashboard sklepu internetowego
Deadline: 26 czerwca 2021 (do końca dnia)
Format: projekt widoku strony na szerokość 1440 px
Cel zadania: Stworzenie widoku głównej strony panelu zarządzania małym sklepem internetowym. To strona widoczna jedynie dla osób obsługujących sklep internetowy, gdzie mogą znaleźć podsumowanie najważniejszych informacji. Dlatego tak ważne będzie postawienie na czytelność i dobre rozplanowanie informacji.
W tym zadaniu nie jest istotna marka czy branding firmy, która tworzy panel. Jest to uniwersalny panel, z którego może skorzystać zarówno sklep z notesami, jak i sklep z kosmetykami. Można zawrzeć mały element identyfikujący system, ale zanim się na niego zdecydujecie, warto przejrzeć jak robią to przykładowe rozwiązania (Woocommerce, Shopify, Shoplo i podobne).
Pamiętajcie, że szukając inspiracji nie trzeba ograniczać się tylko do dashboardów identycznych produktów. Znajdziecie je przecież w systemach bankowych, kontach użytkownika w sklepach internetowych, systemach blogowych czy analitycznych.
Jeżeli potrzebujecie przykładowych zdjęć, cen i nazw, możecie wykorzystać te z mojego sklepu designnoobs.com.
Obowiązkowe elementy takiego widoku to:
- Nawigacja, w której powinny znaleźć się zakładki: strona główna (czyli tę, którą się projektuje w tym zadaniu), zamówienia, produkty, statystyki, promocje, ustawienia
- Ostatnie zamówienia – lista składająca się z czterech pozycji (data, kwota, lista produktów na zamówienia – może być więcej niż jedno, przekierowanie do szczegółów zamówienia)
- Podsumowanie statystyk za ostatni miesiąc (aktywne koszyki – 132, sprzedaż brutto w tym okresie – 1245 zł, złożone zamówienia – 31, zakupione produkty – 72)
- Informacja o kończących się stanach magazynowych trzech produktów (zdjęcie produktu, nazwa produktu, cena produktu, liczba sztuk – 3)
- Najpopularniejsze produkty – cztery przykładowe produkty z liczbą zakupów
Chcesz być na bieżąco?
Żeby być na bieżąco z kolejnymi zadaniami i informacjami o spotkaniach na żywo, najwygodniej dopisać się do newslettera, bo dzięki temu, prosto na maila dostaniecie każdą informację. Można po prostu śledzić bloga albo moje kanały na portalach społecznościowych, ale algorytmy bywają okrutne i jest szansa, że nie zawsze wyświetlą się wam powiadomienia o nowym zadaniu. Newsletter ten problem eliminuje. Zapisz się do newslettera tutaj.