Jesteśmy po podsumowaniu zadania #28, więc czas na kolejne. Przyznam, że inspirację znalazłam zupełnie przypadkowo szukając w Holandii… lekarza. Okazuje się, że przychodnie i prywatne praktyki to wysyp webdesignowej masakry. Więc co powiecie na to, żeby spróbować poprawić jedną z nich?
Skupimy się dziś na przeprojektowaniu strony głównej oraz części z usługami (services) na stronie https://www.amsterdamtouristdoctors.nl/. Pamiętajcie jednak, by spróbować przeprojektować stronę, ale nie używać zarówno identyfikacji wizualnej (nie mamy na to zgody, można tutaj dodać przykładowe logo lub jakiś placeholder), a także zdjęć (lekarzy i placówki), czy prawdziwych nazwisk. Dzięki temu, można spokojnie taką stronę wrzucić sobie później do portfolio.
Zrobimy też jak ostatnio, trochę interakcji. O szczegółach przeczytacie niżej – w treści zadania.
Co to jest wyzwanie UI?
No dobra, ale o co chodzi w tym wyzwaniu. Treść zadania możecie wykorzystać jako inspirację do nowego projektu do portfolio, formę ćwiczenia lub wziąć udział w wyzwaniu, zrealizować zadanie i wysłać je do mnie w określonym terminie. Ja w niedługim czasie przygotowuję spotkanie online na kanale YouTube (by Zebza), gdzie omawiam wybrane projekty – czyli robimy sobie spotkanie w formie korekty.
Z nadesłanych projektów wybieram kilka. Pozwoli to pokazać lepsze i słabsze projekty, omówić dobre strony i popularne błędy. A przede wszystkim – będę mogła opowiedzieć wam więcej o dobrych praktykach i wzorcach. Dzięki temu, spotkania będą krótsze i bogatsze w wiedzę. Wszyscy uczestnicy dostaną także krótki feedback do projektu na maila (po publikacji naszego podsumowania na YouTube). Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądało takie spotkanie online ostatnio, to zerknijcie na Idź Pan w UI! #28
Jak dołączyć do wyzwania UI?
W pierwszej kolejności – wykonajcie zadanie ?
A potem po prostu podeślijcie do mnie efekty. Jak? Przez maila* – byzebza@gmail.com w Tytule wpisując „Idź Pan w UI! #29″! Możecie dodać krótki opis (niewymagany), natomiast obowiązkowo trzeba umieścić link do interaktywnego projektu. Narzędzia do projektowania UI i prototypowania pozwalają na wygenerowanie linku do projektu – i właśnie taki link trzeba zamieścić w mailu. Upewnijcie się proszę, że link jest dostępny dla innych osób (nie tylko dla was). Często zdarza się niestety, że wysyłacie mi linki projektów, do których nie mogę zerknąć.
Po zakończeniu zadania, na podanego maila daję też znać o nadchodzącym spotkaniu na żywo, gdzie podsumowuję wyzwanie.
Treść zadania UI
Temat: Strona przychodni dla turystów
Deadline: 7 marca 2023 (do końca dnia)
Format: projekt na szerokość ekranu 1440 px oraz ten sam projekt w wersji mobilnej na szerokość 360 px
Cel zadania: Przeprojektowanie strony głównej oraz zakładki usług w wersji desktopowej i mobilnej przychodni, która świadczy usługi dla turystów w Amsterdamie. Strona jest dość chaotyczna, trudno znajduje się istotne treści, więc na pewno przyda się zrobić tu porządek, przemyśleć całą strukturę i zaproponować nową wersję wizualną.
Nie znam angielskiego, jak mogę wziąć udział w zadaniu? Jeśli angielski jest dla Ciebie problemem, przetłumacz automatycznie stronę (możesz zrobić to w przeglądarce) i stwórz projekt po polsku. Zachęcam jednak do tego żeby projekty do portfolio robić po angielsku – otworzy to na pewno więcej drzwi w przyszłości.
Obowiązkowe widoki, do wykonania żebym zaakceptowała projekt do wyzwania:
- strona główna w wersji desktopowej i mobilnej
- podstrona usług w wersji desktopowej i mobilnej
W obu wersjach powinniście zadbać również o interaktywne elementy – przejścia między stronami, rozwijanie list (jeśli jest taka potrzeba) i podobne.
Bazujemy na stronie https://www.amsterdamtouristdoctors.nl/. Pamiętajcie jednak, by nie używać identyfikacji wizualnej, zdjęć (lekarzy i placówki), czy prawdziwych nazwisk. Pozwoli wam to wykorzystać projekt w portfolio.
Skąd brać zdjęcia? Zerknijcie na darmowe bazy zdjęć, takie jak Unsplash – znajdziecie tam sporo, dobrej jakości fotek.
Jak być na bieżąco?
Żeby być na bieżąco z kolejnymi zadaniami i informacjami o spotkaniach na żywo, najwygodniej dopisać się do newslettera, bo dzięki temu, prosto na maila dostaniecie każdą informację. Można po prostu śledzić bloga albo moje kanały na portalach społecznościowych, ale algorytmy bywają okrutne i jest szansa, że nie zawsze wyświetlą się wam powiadomienia o nowym zadaniu. Newsletter ten problem eliminuje. Zapisz się do newslettera tutaj.
* Wyrażacie tym samym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w celu realizacji zadania Idź Pan w UI #29 – do kontaktu w temacie zadania oraz publikacji projektu w podsumowaniu na żywo.