Praca domowa: Logo brief #13

Logo Brief 13

No cześć! Mateusz przygotował dla was kolejne zadanie!

O co chodzi?

Poniżej znajdziecie brief – taki zwykły brief na logo – nieidealny, taki, który każdy z nas może dostać pewnego dnia na skrzynkę mailową. Zadanie jest proste – zrealizujcie zlecenie tego briefu. Macie na to trochę czasu, bo deadline projektu to 6 kwietnia 2020.

Projekty ślijcie na maila: logo_brief@mateuszantczak.pl* w tytule wiadomości wpisując „Praca domowa #13”. Nazwa pliku, który wysyłacie powinna zachować ten wzór: “Imię_Pierwsza litera nazwiska_numer projektu”, czyli w moim przypadku byłoby to np. Natalia_B_1.png. Zdarza się, że wysyłacie kilka wizualizacji – określcie numerami w jakiej kolejności powinniśmy je oglądać i prezentować – to znacznie ułatwi późniejsze streamowanie.

Zwróćcie uwagę na format pliku – przyjmujemy jedynie projekty dostarczone w formatach .jpg i .png – to znów ułatwienie dla streamującego, a mniejsze ryzyko, że przez różnorodność formatów zostanie pominięty któryś z waszych projektów.

Projekty zostaną pokazane następnie na spotkaniu live, które odbędzie się na kanale na YT – Mateusz opowie dlaczego wybrano właśnie te – co jest w nich dobrego, a co można jeszcze poprawić.

Pamiętajcie, że w zabawie wysyłamy tylko jedno logo. Więc jeśli wyślecie kilka wersji, wybrany zostanie losowo któryś znak do pokazania. Bądźcie fair i nie wysyłajcie więcej propozycji.

Projekty źle nazwane, o złym formacie, nieprzygotowane według wytycznych (białe tło), w złej rozdzielczości (za małej, nieczytelnej), nie będą prace do lajwa!

moodboard Logo Brief #13

Treść zadania

Nazwa: Moremi

Branża: Aplikacja do nauki języków obcych

Czym się zajmuje?: Aplikacja oferowana przez markę Moremi pozwala użytkownikom uczyć się języków obcych niezależnie od miejsca ich pobytu – w mieszkaniu, tramwaju, pociągu, taksówce czy na nudnym wykładzie. Każda wolna chwila jest idealna do tego, aby przypomnieć sobie słówka lub nauczyć się kilku nowych! Oprócz prostych lekcji w aplikacji mamy możliwość rozmawiania z innymi użytkownikami na dostępnym forum oraz z gronem znajomych dzięki wbudowanej funkcji czatu.

Jaki jest charakter marki?: Kolorowa, młodzieżowa, energiczna, aktywna, uśmiechnięta, nowoczesna

Kim / jacy są odbiorcy marki?: Odbiorcami marki będą osoby młode, dla których smartphone jest elementem nieodłącznym. Aktywnie i sprawnie korzystających z narzędzi dostarczanych przez nowe technologie. Są to jednak osoby ambitne i chcące poszerzać swoją wiedzę na własną rękę, niezależnie od obowiązków szkolnych lub/i zawodowych – w tym przypadku kompetencje językowe. Obrały sobie za cel poprawienie swoich umiejętności językowych, tak by wykorzystać je w przyszłości na rynku pracy i tym samym stać się bardziej konkurencyjnym.

Do czego dąży?: Marka stara się dostarczyć narzędzie, które będzie niezawodne i stabilne pod względem technicznym oraz intuicyjne pod względem struktury lekcji, treści i sposobu uczenia. Moremi dąży do powiększenia bazy kursów, ich rodzaju oraz maksymalnej skuteczności, aby zrealizować te założenia monitoruje, bada oraz aktywnie komunikuje ze swoimi odbiorcami, by poznać ich potrzeby.

Jakie są wartości marki?: Niezawodność, prostota, skuteczność, elastyczność, nowoczesność

Jakie spełnia oczekiwania?: Aplikacja stanowi podstawę do nauki języka oraz codzienny czynnik motywujący. Dostarcza swoim użytkownikom możliwość nauki języka w różnych wariantach, tak by mogli oni dostosować sposób działania aplikacji do swoich potrzeb i preferencji.

Co wyróżnia markę?

Marka wyróżnia się poprzez świadome (badawcze) podejście do projektowania aplikacji do nauki języków. Stawia swoich użytkowników w centrum i do ich potrzeb dostosowuje funkcje i możliwości aplikacji.

Z czym się kojarzy?: Energia, ciepło, intuicyjność, elastyczność, zmienność

Wymagania klienta

Marka Moremi chciałaby, aby ich znak komunikował elastyczność narzędzia, które dostarczają oraz energiczność i nowoczesność wynikające z charakteru marki. Klient nie boi się kolorów, animacji, energiczności i odważnych projektów. Marka powinna się wyróżniać!

Wymagania techniczne

Warianty znaku: Wariant poziomy, pionowy oraz sam symbol (gdy występuje) na białym oraz czarnym tle.

Minimalna wersja znaku: Należy określić minimalną wersję znaku, w którym znak pozostaje czytelny

Paleta kolorystyczna: Należy określić zakres podstawowych kolorów stosowanych przez markę w ramach systemu identyfikacji wizualnej (RGB/CMYK)

Ważne! Każdy wariant znaku, pokazanie minimalnej wersji znaku oraz paleta kolorystyczna powinny zostać dostarczone w osobnych plikach na białym tle. Wymiary plików 1920x1080px (plik png/jpg).

Termin realizacji: 6 kwietnia 2020 (23:59)

Sposób dostarczenia: logo_brief@mateuszantczak.pl*

* Przesyłając projekty na maila wyrażacie zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych, w celu realizacji zadania domowego. Dzięki temu będę mogła się z Wami skontaktować, dopytać o szczegóły projektu i ustalić jak wiele informacji mogę podać o Was w czasie lajwa (możecie też występować incognito). Jednocześnie macie prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne. Ot tyle tych nudnych formalności!

Zobacz też