Czas rozpocząć kolejne wyzwanie: #typowyzwanie4! Tym razem lecimy z zimowymi klimatami i dłuższymi niż do tej pory hasłami. Jeżeli chcecie zobaczyć poprzednie edycje wyzwania, to ich opisy znajdziecie w kategorii Ćwiczenia.
Jak wziąć udział w wyzwaniu?
Po prostu robiąc projekty. Zimowe wyzwanie to po prostu zbiór pomysłów – inspiracji, do kolejnych realizowanych przez was projektów. Możecie robić je do szuflady, możecie robić tylko wybrane hasła, możecie zacząć robić je i w lutym – to materiał wyjściowy dla was. Interpretacja jest również dowolna. Możecie temat wziąć bardzo dosłownie, możecie pobawić się też skojarzeniami.
Możecie bawić się konwencją, przełamywać schematy, ale przede wszystkim macie dobrze się bawić! Niech to będzie wyzwanie bez spiny, ale z wartością dla Was, jako twórców. Nie musicie brać udziału każdego dnia, możecie wpaść na dzień lub kilka, robić codziennie lub nadrobić sobie w weekend.
Wyzwanie? Po co brać udział?
Bo to świetna okazja żeby poćwiczyć rysowanie, kreślenie liter, kaligrafię, kompozycje liternicze, czy co innego sobie wymyślicie. To jakiej techniki użyjecie, czy przy każdej pracy będziecie używać tej samej, czy dla każdej inną, to właściwie wasz wybór. Wśród uczestników najpopularniejsza jest zdecydowanie typografia (nie bez powodu nazwaliśmy te wyzwania #typowyzwaniem!), więc to idealny sposób na ćwiczenie letteringu.
Dla mnie największą wartością podobnych wyzwań jest ich twórczy charakter. Wiecie, można zapomnieć na chwilę o dedlajnach, briefach i wymogach klienta. Macie temat i robicie z nim co wam w duszy gra. Można również wykorzystać wyzwanie do stworzenia projektu do portfolio. Z takich zadań ma szansę powstać seria plakatów, okładek do książek, logotypów lub projekt kroju pisma.
Zmieniona formuła wyzwania
Do tej pory hasła z wyzwania pojawiały się każdego dnia, w godzinach porannych. Było to trochę problematyczne dla mnie, ale też zgłaszaliście swoje uwagi, że wiele osób nie ma po prostu czasu na codzienne rysowanie. Za to jeśli znalibyście hasła wcześniej, moglibyście za jednym podejściem stworzyć kilka projektów. Dlatego publikuję w tym wyzwaniu co 7 dni kolejne hasła, a do was należy wybór – czy wydzielacie je sobie codziennie, czy robicie kilka na raz.
Hasła będą pojawiać się co 7 dni na blogu, w grupie na Facebooku: Design Noobs, a także będą wysyłane mailem do subskrybentów newslettera.
Podziel się z innymi
Oczywiście, jak wspomniałam, wyzwanie jest przede wszystkim dla was. Ale jeśli chcecie podzielić się efektami pracy z innymi uczestnikami, wrzućcie projekty na instagrama z hashtagiem #typowyzwanie4 lub do specjalnego wpisu w grupie FB, w formie komentarza. To okazja żeby poznać nowe osoby, poinspirować się nawzajem, a nawet zdobyć sławę i bogactwa rozwijając swój social mediowy profil ? Poza tym – będzie mi po prostu bardzo miło zobaczyć ilu z was zdecydowało się na wzięcie udziału w wyzwaniu.

Lista haseł
No to przechodzimy do konkretów. Lista haseł na pierwsze dni wyzwania (1.12-7.12):
1. Mroźne poranki
2. Pieczenie pierniczków
3. Suszone pomarańcze
4. Gorąca czekolada
5. Lodowisko
6. Święty Mikołaj
7. Wełniany szalik
Hasła z wyzwania na maila?
Jeśli chcecie być na bieżąco z cotygodniową dostawą haseł tego wyzwania… to zapiszcie się po prostu do newslettera!