Na blogu do tego czasu pojawiło się mnóstwo poleceń książek o projektowaniu, które znajdziecie w tym zbiorczym wpisie na bieżąco aktualizowanym.
Miałam okazję chwilę temu przeprowadzić krótką rozmowę z Kasią Matlak, która pracuje na stanowisku Junior Researcher w Mobee Dicku. Opowiedziała o tym jak wyglądały jej początki, poszukiwanie pracy i pierwsze wrażenia w nowej firmie. Dla mnie to miła odmiana, by zaprosić na kanał również te osoby, które niedawno zaczynały i mogą podzielić się całkiem świeżą perspektywą na istotne dla wielu projektantów i badaczy sprawy.
Materiał możecie obejrzeć na kanale by Zebza, o tu:
A niżej jeszcze krótka polecajka od Kasi – materiałów, które służyły jej do nauki, gdy stawiała pierwsze kroki w branży.
Badania jako podstawa projektowania user experience Barbara Rogoś-Turek, Iga Mościchowska to moim zdaniem najlepsza polska książka o badaniach w UX, którą zresztą wielokrotnie polecałam. Kilka słów skrobnęłam o niej nawet na blogu, o tu, klik klik, więc żeby się nie powtarzać (jeszcze pomyślicie, że mi za to płacą, a niestety nie płacą), to odsyłam was właśnie tam.
Dostaniecie min. na Ceneo.
NN/g Nielsen Norman Group (https://www.nngroup.com/) to firma badawcza i doradcza, która udostępnia mnóstwo materiałów za darmo na swojej stronie (oczywiście są również płatne raporty, ale do tych na początku sięgać nie musicie). Treści są zarówno w formie tekstu jak i nagrań, a dotyczą tematów takich jak proces projektowy, użyteczność stron internetowych, prowadzenie testów i badań, psychologia czy dostępność. Tematów jest znacznie więcej, więc zachęcam was po prostu do przejrzenia treści przy kubku dużej kawy.
The Interaction Design Foundation to inicjatywa, której celem jest zdemokratyzowanie edukacji. Współpracują z najlepszymi uczelniami i organizacjami (Stanford, Cambridge, SAP Labs), dzięki czemu materiały, które udostępniają łączą praktykę i wiedzę akademicką.